سئو و بهینه سازی سایت برای موتور های جستجو (SEO)

سئو و بهینه سازی سایت برای موتور های جستجو (SEO)
سئو و بهینه سازی سایت
سئو و بهینه سازی سایت

سئو و بهینه سازی سایت برای موتور های جستجو (SEO) به منظور ایجاد ترافیک بیشتر، افزایش نرخ تبدیل و همچنین معرفی برند صورت می گیرد.

با دو افزونه افزونه Yoast SEO و افزونه Rank Math، ارتقا رتبه در موتور های جستجو بیش از هر زمان دیگری آسان شده است. شما می توانید از این دو افزونه محبوب سئو برای انجام تغییرات و بهینه سازی های سایت وردپرسی خود استفاده کنید.

در این مقاله، با جنبه های مختلف سئو مانند سئو داخلی و سئو فنی آشنا خواهیم شد.

سئو و بهینه سازی سایت چیست؟

سئو و بهینه سازی سایت یک روش بازاریابی بوده که هدف آن، بهبود موقعیت رتبه بندی سایت در موتور های جستجو می باشد. بر خلاف تبلیغات کلیکی (PPC)، بازاریابی از طریق ایمیل و تبلیغات در شبکه های اجتماعی سئو ترافیک ارگانیک را هدف قرار می دهد.

ترافیک ارگانیک شامل بازدیدکنندگانی است که از طریق موتور های جستجو به وب سایت شما می رسند. طبق گفته کارشناسان سئو در سایت BrightEdge، بیش از 53 درصد کل بازدید وب سایت از طریق جستجو ارگانیک حاصل می شود.

با بالا رفتن رتبه سایت در موتور های جستجو، می توانید بازدید ارگانیک را به میزان قابل توجهی افزایش دهید. صفحه اول گوگل، 95 درصد ترافیک وب را در بر میگیرد. همچنین 5 نتیجه اول، دو سوم کل کلیک ها را به خود اختصاص می دهد. حتی با سرمایه گذاری روی این کار برخی وب سایت ها تا 2600 درصد افزایش بازدید داشته اند.

برخی مطالعات نشان می دهد، سرمایه گذاری روی سئو (ROI) بازده بیشتری نسبت به استراتژی بازاریابی پرداختی دارد. حدود 70 تا 80 درصد چشم افراد، گزینه های دارای تبلیغ (AdWords) را نادیده گرفته و جستجو های ارگانیک را بررسی می کنند.

یک استراتژی موفق در سئو، شامل طیف وسیعی از عناصر است. این موارد شامل:

  • رسیدگی فنی
  • کیفیت محتوا
  • بررسی و بهینه سازی سرعت سایت
  • رعایت توصیه های Google

در این مقاله، ما روی دو جنبه از سئو  و بهینه سازی سایت تمرکز خواهیم کرد:

  1. سئو فنی – Technical SEO
  2. سئو داخلی – On-page SEO

سئو فنی

سئو فنی به موتور های جستجو برای خزیدن (crawl) و ایندکس (index) کمک می کند. هر زمان کاربری در Google جستجویی انجام دهد، اگر محتوای شما مطابقت خوبی با درخواست داشته باشد، در نتایج جستجو کاربر نشان داده می شود.

با بهینه سازی سئو فنی خود، می توانید اطمینان داشته باشید صفحات و محتوای شما به خوبی ایندکس شده و به سرعت در دسترس قرار خواهند گرفت.

الگوریتم گوگل به شکلی تنظیم شده تا مرتبط ترین نتجیه در لینک شماره 1 نمایش داده شود.

به همین دلیل قرار گرفتن سایت شما به لینک شماره 1 در نتایج گوگل، میزان نرخ کلیک (CTR) را به بیش از 53 درصد افزایش می دهد. با تکمیل سئو فنی سایت خود، می توانید شانس خود را برای دریافت رتبه 1 امتحان کرده و تعداد کلیک بیشتری دریافت کنید.

سئو داخلی چیست؟

بگذارید با این مثال شروع کنیم که شما برای طراحی یک صفحه لندینگ تلاش زیادی کردید، ولی متاسفانه اگر Google از محتوای آن غافل باشد هر چه قدر هم عالی کار کرده باشید در نتایج جستجو ظاهر نمی شود.

سئو داخلی به کلیه مواردی که به موتور های جستجو کمک می کند تا هدف محتوای هر صفحه را به درستی درک کنند گفته می شود.

1 نظر

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.