کد خبر : 32
تاریخ انتشار : دوشنبه 30 سپتامبر 2019 - 17:36

افزایش سرعت پنل مدیریت وردپرس به ارائه 13 راه حل عملی و اجرایی

افزایش سرعت پنل مدیریت وردپرس به ارائه 13 راه حل عملی و اجرایی
در این مقاله میخواهیم در مورد افزایش سرعت پنل مدیریت وردپرس صحبت کنم و ببینیم اصلا چرا پنل مدیریت وردپرس کند می شود؛

 

یکی از مشکلاتی که در هنگام استفاده از وردپرس شاید پیش بیاد کند بود پنل مدیریت وردپرس است که بسیار اذیت کننده است چون اگر بخواهیم کاری کنیم باید زمان زیادی را صرف کنم در این مقاله میخواهیم در مورد افزایش سرعت پنل مدیریت وردپرس صحبت کنم و ببینیم اصلا چرا پنل مدیریت وردپرس کند می شود و باید چه راه کارهایی برای افزایش سرعت پنل مدیریت وردپرس به کار بگیریم. پس همراه ما باشید تا چند راه کار عملی و کاربردی برای این موضوع ارائه کنیم تا با اجرای آنها پنل مدیریت خود را تبدیل به موشک کنید.

افزایش سرعت پنل مدیریت وردپرس

افزایش سرعت پنل مدیریت وردپرس

دوستان عزیز معمولا کند بودن پنل مدیریت وردپرس چند دلیل اصلی دارد که با رفع این دلیل ها صد در صد با افزایش سرعت پنل مدیریت وردپرس روبرو خواهید شد. در بخش زیر ۱۳ دلیل اصلی کند بودن پیشخوان وردپرس را با هم مورد بررسی قرار میدهیم و می گوییم چیکار کنید تا این کندی رفع شود. برای رفع کندی پیشخوان وردپرس حتما گزینه به گزینه این دلیل رو بررسی کنید.

 • لود فونت از گوگل
 • استفاده از عکس کاربری gravatar
 • نصب زیاد قالب
 • نصب زیاد افزونه
 • سرعت پایین هاست (بخصوص در هاست های اشتراکی)
 • نصب افزونه های امنیتی وردپرس
 • نصب افزونه قالب داشبورد
 • به روز نکردن وردپرس، قالب یا افزونه ها
 • بهینه نبودن پایگاه داده
 • تعداد زیاد محتوای داخل رسانه
 • فعال بودن قند شکن
 • مشکل اینترنت
 • کند بودن کامپیوتر

۱- لود فونت از گوگل

شاید اصلیترین دلیل کند بودن پیشخوان وردپرس، لود فونت از گوگل است. چون پیشخوان وردپرس فونتش رو از گوگل فراخوانی می کند شاید یکی از دلایل اصلی کند بودن باشد برای افزایش سرعت پنل مدیریت وردپرس کافیه افزونه Disable Google Fonts رو نصب کنید تا این مشکل حل شود.

۲- استفاده از عکس کاربری gravatar

یکی دیگر از دلایل کندی که به شدت تاثیر گذار است استفاده از عکس کاربری gravatar است اگر عکس کاربری gravatar دارید حذف کنید چون احتیاج زیادی نیست این موضوع فعال باشد و از آن استفاده کنید.

۳- نصب زیاد قالب

اگر می خواهید با افزایش سرعت پنل مدیریت وردپرس روبرو شوید سعی کنید کل قالب های نصب شده رو حذف کنید فقط همون قالبی که استفاده می کنید رو نگه دارید که روی سایت قرار دارد وگرنه کل قالب ها رو حذف کنید برای حذف قالب کافیه به هاست برید و از داخل پوشه public_html وارد پوشه wp-content شوید بعد وارد پوشه themes بشید و از اونجا کل قالب های اضافی رو حذف کنید. این کار به افزایش سرعت خیلی کمک می کند.

۴- نصب زیاد افزونه

کار بعدی حذف افزونه های اضافی هستش حتی اگر غیرفعال کردید بازم حذف کنید وقتی افزونه ای به درد شما نمی خورد هم از لحاظ سرعت برای شما مشکل ساز می شود هم از لحاظ امنیتی، پس هر افزونه ای که نیاز ندارید رو حذف کنید و دلیلی ندارد روی سایت شما نصب باشد.

۵- سرعت پایین هاست (بخصوص در هاست های اشتراکی)

بعضی وقت ها کند بودن پیشخوان وردپرس ربط به وردپرس ندارد و از طرف هاست می باشد. خودم این موضوع رو بارها تجربه کرده ام. پس سعی کنید از یک هاست با کیفیت استفاده کنید. تعدادی سایت معروف در این حوزه هستند که هاست های با کیفیت ارائه میدهند کافیه از این سایت ها سرویس بگیرید. می تونید برای این کار به مقاله آموزش خرید هاست مراجعه کنید.

۶- نصب افزونه های امنیتی وردپرس

یکی دیگر از دلایل اصلی کند بودن پیشخوان استفاده از افزونه های امنیتی است این موضوع تجربه شخصی است بعضی وقت ها پیشخوان کند بود و با غیر فعال سازی این افزونه شاهد افزایش سرعت پنل مدیریت وردپرس بودیم. باید ببینید کدام بخش برای شما مهم است بخش امنیت یا سرعت پیشخوان، این بستگی به خودتون دارد.

۷- نصب افزونه قالب داشبورد

شما می توانید با نصب افزونه قالب وردپرس، استایل و گرافیک پیشخوان وردپرس را کامل عوض کنید. اگر از این افزونه ها دارید و با کندی روبرو هستید تعجب نکنید چون این افزونه ها مقداری از سرعت پنل مدیریت وردپرس را می گیرند. اگر دلتون می خواد که پیشخوان وردپرس سریعتر باشد می تونید این افزونه ها رو غیر فعال کنید.

۸- به روز نکردن وردپرس، قالب یا افزونه ها

بعضی وقت ها کند بودن پنل مدیریت وردپرس به دلیل به روز نکردن وردپرس، قالب یا افزونه ها می باشد. سعی کنید در هر شرایطی وردپرس، قالب یا افزونه ها را آپدیت کنید. یکی دو بار این مورد رو دیدم که با به روزرسانی شاهد افزایش سرعت پنل مدیریت وردپرس بودیم. این مورد رو هم تست کنید احتمالا جواب بگیرید.

۹- بهینه نبودن پایگاه داده

بعضی وقت ها به علت بهینه نبودن پایگاه داده (دیتابیس) با کندی پیشخوان وردپرس روبرو می شویم. پیشنهاد میکنم در سریعترین زمان ممکن اقدام به بهینه سازی دیتابیس وردپرس کنید. البته یادتون نره ابتدا از دیتابیس، نسخه پشتیبان تهیه کنید. برای این کار مقاله افزایش سرعت بارگذاری وردپرس با افزونه WP Optimize را مطالعه کنید.

۱۰- تعداد زیاد محتوای داخل رسانه

سعی کنید فایل های دانلودی را در یک هاست جدا آپلود و از بخش رسانه وردپرس برای آپلود عکس استفاده کنید. متاسفانه دیده ام خیلی از کاربران و وب مستران در بخش رسانه وردپرس همه جور فایلی رو آپلود می کنند. همین تعداد زیاد محتوای داخل رسانه تا حدودی باعث کندی می شود. از این کار به شدت اجتناب کنید چون بدترین کار ممکن است.

۱۱- فعال بودن قند شکن

این مورد شاید خنده دار باشد ولی یک بار با این موضوع برخورد کرده ام قند شکن وصل بود و سرعت پیشخوان به شدت کاهش پیدا کرده بود. بعد با قطع کردن آن، با افزایش سرعت پنل مدیریت وردپرس روبرو شدم و به خاطر قند شکن این مشکل برام ایجاد شده بود. (پس این مورد رو هم در نظر بگیرید.)

۱۲- مشکل اینترنت

این مورد برای یکی از دوستان پیش امده بود وقتی بهم پیام داد گفت سرعت پیشخوان وردپرسم به شدت پایین هستش و خیلی اذیت می شوم وقتی چک کردم خیلی سرعت خوبی داشت بعد متوجه شدیم به خاطر اینترنتش این مشکل بوجود امده بود. (با چند اینترنت مختلف بررسی کنید)

۱۳- کند بودن کامپیوتر

بعضی وقت ها می بینی اصلا سرعت کامپیوتر خودتون پایین هسش یا سیستمون ویروسی شده، بعد وقتی با پیشخوان وردپرس کار می کنید فکر می کنید مشکل از پیشخوان هستش، این مورد رو هم برخورد کردم که حتما بهش توجه کنید. اگر گزینه های بالا براتون کارساز نبود این مورد هم فراموش نشود.

نتیجه گیری:
دوستان عزیز این نکاتی که برای افزایش سرعت پنل مدیریت وردپرس ارائه کردم کلا تجربیات خودم است و بر اساس اتفاقیاتی که در هنگام کار وردپرس با آم مواجه شدم نوشته شده است. معمولا این ۱۳ مورد اصلیترین دلایل کند بودن پیشخوان وردپرس می باشد. با بررسی این ۱۳ مورد به نظرم مشکل کند بودن پنل مدیریت حل شود.


پیشنهاد می شود:
اگر با مشکل کندی وردپرس روبرو هستید پیشنهاد میکنم مقاله سرعت پایین وردپرس را چگونه حل کنیم؟ را حتما مطالعه کنید در این مقاله دلایل کند بودن وردپرس را بررسی کرده ایم و برای هر کدام راه کاری عملی و اجرایی ارائه کرده ایم. برای مطالعه این مقاله روی تصویر زیر کلیک کنید.

 بررسی سرعت پایین وردپرس

منبع

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.